Již po šesté se oddíl nohejbalu Sokola Černotín v počtu 38 účastníků vydal na své letní nohejbalové soustředění. Letos jsme si v termínu 21. – 24. 7. 2016 vybrali malé rekreační středisko, areál Bozeňov, v katastru obce Dolní Bušinov nedaleko Zábřehu na Moravě.

Již čtvrteční odpolední příjezd na místo nás ujistil, že jsme si vybrali velmi dobře. Osada leží naprosto mimo jakýkoliv telefonní signál a tudíž jsme se mohli nerušeně věnovat sportovnímu a kulturnímu vyžití po celé dny.

Po krátkém přivítání jsme vařili již tradiční kotlíkový guláš a narazili první bečku energetického nápoje. :-)

Pátek a sobotní půl den byl vyhrazen různým aktivitám. Někdo se projel po okolí na kole a neminul muzeum Jana Eskymo Welzla, věznici Mírov, železniční muzeum Zábřeh nebo množství okolních drobných pivovarů. Ti co měli na starost mladší generaci nohejbalistů pak autem mohli navštívit muzeum tvarůžků v Lošticích spojený s tvarůžkovým obědem nebo návštěvu středověkých rytířských her na hradě Bouzov. Nemohli jsme minout pietní místo v obci Javoříčku a návštěvu Javořičských nebo Mladečských jeskyní.

Sobotní odpoledne bylo vyhrazeno nohejbalovému turnaji okořeněným zápasem našeho kapitána s místním správcem hřiště v podobě single zápasu.

Věřím, že byli všichni účastníci velmi příjemně překvapení jak organizací, tak i prostředím a že všichni načerpali síly na další sezónu.

 

Sportu zdar a nohejbalu zvlášt :-)